Zawiadomienie o śmierci dr Nadziei Panasiuk

Z przykrością przyjęliśmy informację, że dnia 15 grudnia 2020 roku zmarła emerytowana pracownica Katedry Białorutenistyki UW dr Nadzieja Panasiuk. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek 18.12.2020 o godzinie 8:00 w Pasynkach.

Dr Panasiuk była starszym wykładowcą, pracowała w katedrze od 01.02.1978 do 30.09.2014 r. Zajmowała się literaturoznawstwem białoruskim i translatoryką (zwłaszcza przekładami literackimi z języka białoruskiego na polski), była także tłumaczem przysięgłym języka białoruskiego. W Jej dorobku znajduje się ok. 40 publikacji, w tym podręczniki, słowniczek białoruski dla biznesmenów i artykuły naukowe w języku białoruskim i polskim. Pani Doktor pozostanie w naszej pamięci!

W imieniu pracowników i studentów katedry składam Bliskim Zmarłej wyrazy głębokiego współczucia.

Radosław Kaleta

kierownik Katedry Białorutenistyki UW

PS Kilka wspomnień

Rok 1974