24.03 spotkanie z młodym lingwistą (Mikitko syn Aleksiejew)

Szanowni Państwo, 
studenci Katedry Rusycystyki we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia przygotowali serię 4 spotkań z rosyjskimi pisarzami i filologami. Już w najbliższą środę o godzinie 18:00 Pani Erika Kuzmina i Pan Dariusz Dziensiuk będą rozmawiać z lingwistą Nikitą Safronowem. Pan Safronow (szerzej znany jak Mikitko syn Aleksiejew) od kilku lat popularyzuje w sieci językoznawstwo. Robi to na tyle umiejętnie, że jego filmy doczekały się milionów odsłon. 

W spotkanie można wziąć udział na fb i zoomie. 
Przesyłam plakat, link do wydarzenia oraz informację o spotkaniu
I oczywiście serdecznie zapraszam w imieniu SKN Dialogu i Współpracy ze Wschodem. 
Piotr Głuszkowski 
 
 

Lingwista na YouTubie – spotkanie z Mikitką synem Aleksiejewem

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia i Studenckie Koło Naukowe Dialogu i Współpracy ze Wschodem Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na spotkanie z rosyjskim youtuberem-lingwistą Mikitką synem Aleksiejewem. Porozmawiamy o nowych tendencjach w języku rosyjskim, o tym czy i jak się zmienia pod wpływem Instagrama i TikToka, a także o innowacyjnych metodach nauki online, w tym na YouTubie. Poruszymy także temat historii języków słowiańskich.

Mikitko łączy skomplikowane zagadnienia lingwistyczne z przystępną formą i przyciąga do siebie odbiorców. Na YouTubie obserwuje go prawie 230 tys. osób! Spotkanie poprowadzą członkowie koła Erika Kuzmina i Dariusz Dzienisiuk, ale znajdzie się również miejsce na Wasze pytania. Zapraszamy na Zooma i Facebooka.

Kiedy: 24 marca 2021 (środa), godz. 18:00 
Gdzie: Facebook i Zoom 
Języki: polski, rosyjski

Mikitko syn Aleksiejew (Nikita Aleksiejewicz Safronow) – rosyjski lingwista i bloger. Od 2014 roku prowadzi kanał YouTube „Mikitko syn Aleksiejew”. Zajmuje się historią języków (w tym polskiego i staro-cerkiewno-słowiańskiego) oraz różnorodnością języka i kultury rosyjskiej. W 2019 roku ukończył lingwistykę na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. W latach 2018-2020 pracował w Bibliotece Literatury Zagranicznej im. M. I. Rudomino w Moskwie jako organizator wystaw, wykładów i innych wydarzeń. Otrzymał nagrodę „Proswietitiel. Digital” w 2020 roku oraz „Za wkład w rozwój rosyjskich mediów ” w 2021 roku.

Rozmowę poprowadzą:

Ērika Kuzmina – Łotyszka polskiego pochodzenia urodzona w Dyneburgu. Studia licencjackie skończyła w Rydze na Uniwersytecie Łotewskim, studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na filologii rosyjskiej. Obecnie doktorantka, pod kierunkiem prof. Magdaleny Dąbrowskiej pisze pracę doktorską pt. „Duchowna i materialna kultura Polskich Inflant pod piórem polskich, rosyjskich, łotewskich i niemieckich bałtyckich pisarzy XIX wieku”.

Dariusz Dzienisiuk – student II roku filologii rosyjskiej i III roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią, językoznawstwem historycznym i e-sportem.