Spotkanie pt. Aleś Bialacki – białoruski wojownik o wolność i laureat pokojowej Nagrody Nobla

Katedra Białorutenistyki UW wraz z partnerami ma zaszczyt zaprosić na spotkanie pt. Aleś Bialacki – białoruski wojownik o wolność i laureat pokojowej Nagrody Nobla, które odbędzie się we wtorek 21 marca 2023 r. w godz. 15.00–17.00 w budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW, przy ul. Dobrej 55, sala 0.410 (parter, wejście od ul. Browarnej).

Podczas spotkania zostanie przybliżona sylwetka i dorobek Alesia Bialackiego, przewidziane są wystąpienie gościa specjalnego (małżonki uwięzionego noblisty p. Natalii Pinczuk) oraz panel dyskusyjny o współczesnej Białorusi, po którym każdy chętny będzie miał możliwość wypowiedzenia własnej opinii. Wśród zaproszonych gości będą znane osoby związane z tematami białoruskimi, wykładowcy UW, doktoranci i studenci.

RSPV do dnia 12 marca br. na adres kb.wls@uw.edu.pl