Konferencja naukowa

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji organizowanej przez Katedrę Białorutenistyki UW  "Polsko-białoruskie związki literackie, językowe i kulturowe. 60-lecie Katedry Białorutenistyki na Uniwersytecie Warszawskim" , która odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2016 r. w Warszawie

[konferencja] [ankieta uczestnika]

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą kulturą białoruską (język, literatura, historia, społeczeństwo) na IV Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową "Białoruś - teksty i konteksty". Konferencja odbędzie się 19 maja (czwartek) od godz. 9:30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów.

 Program konferencji [pobierz plik]

20-21 maja 2016 r. Katedra Białorutenistyki UW w tym Zarząd Samorządu Studentów Katedry Białorutenistyki UW wspólnie z Centrum Kulturalnym Białorusi w Warszawie po raz drugi organizują wydarzenie kulturalne Kultura Białoruska w Panoramie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Dziekana Wydziału Lingwistyki Stosowanej dr hab. Krzysztofa Hejwowskiego, prof. UW, patronat medialny udzieliły: Radio Campus oraz Redakcja Zagraniczna Białoruskiego Radia.

Oficjalne otwarcie odbędziecie w gmachu Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW (ul. Dobra 55, sala 1.007-1.008).

 Harmonogram [pobierz plik]

 

Zapraszamy na wykład prof. Andreasa Musolffa z Uniwersytetu East Anglia (Norwich, Wielka Brytania) pt. "Cultural Cognition and Metaphor " 16 marca br. o godz. 9.45-11.15 w Instytucie Germanistyki UW, ul. Dobra 55, pierwsze piętro, sala 1.007. 

Wykład tłumaczony będzie symultanicznie na język polski. 

Zaproszenie kierowane jest do zainteresowanych pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów. 

Шчыра віншуем вас з калядна-навагоднімі святамі! Жадаем шчасця, плёну ў працы, дабрабыту!

Gratulacje dla Profesora Aleksandra Barszczewskiego

W dniu 4.12.2015 na posiedzeniu Międzynarodowej Asocjacji Białorutenistów podjęto decyzję o nadaniu Profesorowi Aleksandrowi Barszczewskiemu tytułu honorowego członka Międzynarodowej Asocjacji Białorutenistów. 

W dniu 11.12.2015 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyło się wręczenie księgi pamiątkowej Profesorowi Aleksandrowi Barszczewskiemu [informacja].

Serdecznie gratulujemy!

Showing 21 - 30 of 32 results.
Items per Page 10
of 4