We use cookies on this site to enhance your user experience. Do You agree?

Read more

МАБІЛЬНАСЦЬ

PROGRAM MOST

Program Mobilności Studentów MOST jest formą studiowania prowadzoną od 10 lat przez uczelnie – strony Porozumienia na Rzecz Jakości Kształcenia. Opiera się na zasadach programu wymiany studentów Socrates. Koordynatorem Programu jest  Uniwersytecka Komisja Kształcenia działająca na zlecenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). Warunki studiowania w programie określa Regulamin, który uczelnie przyjęły 13 grudnia 1999 r. po zmianach 21 lutego 2003 r., 18 marca 2004 r. i 7 grudnia 2007 r. Uczelnie uczestniczące w programie przyjmują i wysyłają studentów.

Więcej informacji można uzyskać u koordynator programu MOST w KB oraz na stronie   www.most.amu.edu.pl

 

HOMEL

Dnia 08 czerwca 2020 roku Uniwersytet Warszawski podpisał umowę dwustronną z Homelskim Uniwersytetem Państwowym, która przewiduje także wymianę studencką. Koordynatorem współpracy z białoruską uczelnią jest dr hab. Radosław Kaleta.

 

GRODNO

Dnia 27 maja 2019 roku Uniwersytet Warszawski podpisał umowę dwustronną z Grodzieńskim Uniwersytetem Państwowym umożliwiającą wyjazdy dla studentów i doktorantów. Inicjatorką nawiązania współpracy z uczelnią w Grodnie i koordynatorką wyjazdów jest dr Volha Tratsiak.

 

PROGRAM ERASMUS

Erasmus jest programem współpracy międzynarodowej przeznaczonym dla uczelni i ich studentów, realizowanym jako cześć programu „Uczenie się przez całe życie”. Karta Uczelni Erasmusa, nadawana przez Komisję Europejską, uprawnia szkoły wyższe do udziału w Erasmusie.

Studenci w ramach Erasmusa mogą ubiegać się o wyjazd:

  • na część studiów do zagranicznej szkoły wyższej z kraju uprawnionego do uczestnictwa w programie, z którą  macierzysta jednostka studenta podpisała umowę o wymianie studenckiej Erasmus i która posiada ważną Kartę Uczelni Erasmusa.
    O stypendium programu Erasmus mogą ubiegać się studenci, niezależnie od obywatelstwa, przynajmniej drugiego roku studiów I stopnia, przynajmniej drugiego roku jednolitych studiów magisterskich, pierwszego roku studiów II stopnia oraz uczestnicy studiów doktoranckich UW.
  • na praktykę do kraju uprawnionego do uczestnictwa w programie, do uczelni posiadającej Kartę Uczelni Erasmusa, innej instytucji zagranicznej, do zagranicznego przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit albo innej instytucji (muzeum, biblioteka, szpital, jednostka administracji lokalnej lub centralnej itp.).
    O stypendium programu Erasmus mogą ubiegać się studenci, niezależnie od obywatelstwa. Nie można odbyć praktyki Erasmusa w placówce dyplomatycznej swojego kraju, w instytucji unijnej ani w instytucji zarządzającej programami unijnymi.

Studenci w ramach Erasmusa mogą ubiegać się o wyjazd do Instytutu Studiów Wschodnioeuropejskich Uniwersytetu Karola w Pradze.

Inicjatorem nawiązania współpracy z uczelnią w Pradze i koordynatorem wyjazdów jest dr hab. Radosław Kaleta.