Wizyta studyjna na Uniwersytecie w Oldenburgu

Kierownik KB prof. R. Kaleta odbył (Niemcy, Carl von Ossietzky Universität), gdzie w dniach 25-26.06.2024 spotkał się z dyrektorem Instytutu Slawistyki prof. Janem Patrickiem Zellerem, badaczką literatury białoruskiej prof. Gun-Britt Kohler, wykładowczynią języka białoruskiego dr Sviatlaną Tesch oraz pozostałymi pracownikami i doktorantami. Prof. R. Kaleta przedstawił dorobek KB, przekazał wybrane publikacje Katedry, zapoznał się z dorobkiem Instytutu i jego publikacjami w dziedzinie białorutenistyki i nie tylko. W bibliotece Uniwersytetu przeprowadził kwerendę dotyczącą wydań z zakresu białorutenistyki zagranicznej. W toku rozmów omówiono możliwe pola współpracy naukowej, wspólne wysiłki na rzecz popularyzowania białorutenistyki oraz uzgodniono zawarcie umowy Erasmus dla pracowników i studentów.